Liga Mistrzów zawita do Starych Jabłonek. Wszystko za sprawą finałów klubowych mistrzostw Europy w piłce ręcznej plażowej, które odbędą się na przełomie maja i czerwca 2018 roku na Warmii i Mazurach.

Fot. warmia.mazury.pl
Fot. warmia.mazury.pl

O małej miejscowości położonej pod Ostródą środowisko sportowe usłyszało w 2004 roku, kiedy po raz pierwszy siatkarze plażowi rywalizowali o nagrody i punkty w klasyfikacji turnieju z cyklu World Tour a następnie Grand Slam. Zwieńczeniem doskonałych ocen obserwatorów FIVB w tych imprezach było przyznanie mistrzostw świata, które odbyły się w 2013 roku. W późniejszych latach zmagania siatkarzy zostały przeniesione do Olsztyna, natomiast w Starych Jabłonkach nie brakowało w tym czasie imprez propagujących inne plażowe dyscypliny sportowe. Wśród nich dominowała piłka ręczna.

- Jak się okazuje Stare Jabłonki nadal emanują duchem sportowym – mówił na konferencji prasowej marszałek województwa Gustaw Marek Brzezin. Promocja regionu poprzez sport jest naturalna i bardzo ważna.

W tym roku na Warmię i Mazury przyjadą najlepsze 24 drużyny z 11 krajów, które staną do walki o miano najlepszej ekipy na Starym Kontynencie. Prawie 300 sportowców rywalizować będzie na dwóch specjalnie przygotowanych piaszczystych boiskach. Ambasadorem zawodów jest były reprezentant Polski w tej odmianie szczypiorniaka – Marcin Malewski, obecnie gracz olsztyńskiej Warmii. Imprezę, która potrwa od 31 maja do 3 czerwca wspiera samorząd województwa warmińsko-mazurskiego.

Źródło: Wrota Warmii i Mazury

Książki i projekty edukacyjne

podnoszące kompetencje procesowe

Adwokat
Diabła

Iain Morley
Adowkat Diabła Kup książkę Kup audiobook

Na końcu
świata

Wawrzyniec Siedlecki
Na końcu świata Kup książkę

Na końcu świata
czyli Afryka dzika

Wawrzyniec Siedlecki
Na końcu świata czyli Afryka dzika Kup książkę Kup audiobook

Przygody
Belli

Lillienne Golc
Przygody Belli Kup książkę

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież