Jeszcze nie w tym, ale w przyszłym sezonie wakacyjnym turyści odwiedzający Giżycko jak i sami mieszkańcy będą mogli korzystać z nowej kładki pieszej nad Kanałem Łuczańskim. Budowa rozpocznie się wkrótce, a jej koszt współfinansowany z Unii Europejskiej  to 12,3 mln zł.

Fot. poznajpolske.onet.pl
Fot. poznajpolske.onet.pl

Będzie estetycznie, komfortowo i bezpiecznie. Tak zapowiada się długo oczekiwana inwestycja miasta Giżycka dotycząca nowej kładki pieszej nad Kanałem Łuczańskim. Do drugiego przetargu na kładkę (pierwszy unieważniono z powodu zbyt wysokich wymagań finansowych oferentów) stanęła tylko jedna firma i to właśnie ona wykona przeprawę przez giżycki kanał. Koszt przedsięwzięcia sięga 12,3 mln zł, z czego prawie 5,2 mln to wkład miasta, a ponad 7,1 mln stanowi unijne dofinansowanie.

Teren pod budowę kładki miasto przekazało już wykonawcy. Turyści i mieszkańcy Giżycka  nie muszą się obawiać, że w tym sezonie wakacyjnym nie będą mogli przechadzać się pieszo przez kanał. Obiekt dopiero zostanie rozebrany po wakacjach, a jej budowa ruszy najprawdopodobniej w październiku 2018 roku. Zakończenie prac planowane jest w przyszłym roku.

Źródło: Miasto Giżycko

Książki i projekty edukacyjne

podnoszące kompetencje procesowe

Adwokat
Diabła

Iain Morley
Adowkat Diabła Kup książkę Kup audiobook

Na końcu
świata

Wawrzyniec Siedlecki
Na końcu świata Kup książkę

Na końcu świata
czyli Afryka dzika

Wawrzyniec Siedlecki
Na końcu świata czyli Afryka dzika Kup książkę Kup audiobook

Przygody
Belli

Lillienne Golc
Przygody Belli Kup książkę

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież