Podziel się swoją opinią, stwórz własny utwór literacki i weź udział w II Międzynarodowym Konkursie Literackim Siegfrieda Lenza „Oblicza Europy”. Pula nagród w konkursie to 10 tys. złotych.

Fot. pixabay.com.pl
Fot. pixabay.com.pl

Miejska Biblioteka Publiczna im. Zofii Nasierowskiej w Ełku zachęca wszystkich literatów, tych piszących do szuflady i tych bardziej doświadczonych do wzięcia udziału w II Międzynarodowym Konkursie Literackim Siegfrieda Lenza „Oblicza Europy”. Celem konkursu jest zwiększenie zainteresowania słowem pisanym oraz literaturą współczesną. Popularyzowanie wartościowej twórczości, a także zachęcanie młodych ludzi do wyrażania swoich uczuć, emocji, przekonań oraz sądów w literaturze.

Do 30 lipca 2018 r. należy napisać i przesłać autorski utwór literacki który uwzględnia kwestie „Małej Ojczyzny”. Utwór ten powinien być związany z dialogiem międzykulturowym o charakterze społeczno-kulturowym, środowiskowym, ekonomicznym oraz tożsamością mieszkańców danego regionu. Ponadto powinien nawiązywać do wątków związanych z szerzeniem wzajemnej tolerancji w duchu twórczości Siegfrieda Lenza. Nadesłany utwór musi być pracą własną, dotychczas nie publikowaną i nie nagradzaną w innych konkursach. Do wygrania atrakcyjne nagrody. Pula nagród w konkursie to 10 tys. złotych.

Konkurs „Oblicza Europy” odbywa się pod patronatem Fundacji Siegfrieda Lenza. Regulamin i więcej informacji na: www.biblioteka.elk.pl

Źródło: Wrota Warmii i Mazur

Książki i projekty edukacyjne

podnoszące kompetencje procesowe

Adwokat
Diabła

Iain Morley
Adowkat Diabła Kup książkę Kup audiobook

Na końcu
świata

Wawrzyniec Siedlecki
Na końcu świata Kup książkę

Na końcu świata
czyli Afryka dzika

Wawrzyniec Siedlecki
Na końcu świata czyli Afryka dzika Kup książkę Kup audiobook

Przygody
Belli

Lillienne Golc
Przygody Belli Kup książkę

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież