Po raz piąty urokliwe zakątki Mazur poznają uczestnicy Rajdu Rowerowego „Mazurskie Fortyfikacje”. Trasy biec będą tradycyjnie po terenie powiatu giżyckiego i węgorzewskiego. Organizatorzy zapraszają zarówno zapalonych rowerzystów, jak i amatorów czy rodziny z dziećmi. Wycieczki z przewodnikami zaplanowano od 28 do 30 kwietnia. Polecamy!

Fot. pixabay
Fot. pixabay

Lokalna Organizacja Turystyczna „MAZURY” organizuje V edycję Rajdu Rowerowego „Mazurskie Fortyfikacje”, który odbędzie się 28-30 kwietnia na terenie powiatu giżyckiego oraz węgorzewskiego. Do wyboru będą 2 rodzaje tras: rodzinna- dla rodzin z dziećmi (sobota 7 km/ niedziela 16 km/ poniedziałek 7 km) oraz dla wszystkich (sobota 45 km/ niedziela 50 km/ poniedziałek 25 km).

Uczestnicy rajdu będą przejeżdżać trasy wraz z przewodnikami. Podczas rajdu będzie można podziwiać urokliwe zakątki Krainy Wielkich Jezior Mazurskich. Nasze szlaki rowerowe stanowią jedną z głównych atrakcji na Mazurach, a jazda rowerem w większej grupie to możliwość poznania wspaniałych przyjaciół, wspólnego podziwiania pięknego obszaru Mazur, Giżycka i okolic, aktywnego spędzenia wolnego czasu, rozwijania swojej pasji, poznania historii i dziedzictwa kulturowego naszych terenów.

Organizatorzy po całodniowym wysiłku zapewniają również rozrywkę. W sobotę zaplanowane jest zwiedzanie Twierdzy Boyen i ognisko, a w niedzielę rejs statkiem oraz impreza integracyjna wraz z atrakcjami. W poniedziałek na zakończenie imprezy odbędzie się wspólne pieczenie Króla Ciast, czyli ,,Mazurskiego Sękacza”, Zwiedzanie Muzeum Indian oraz losowanie nagród.

Źródło: LOT Mazury, oprac. red.

Książki i projekty edukacyjne

podnoszące kompetencje procesowe

Adwokat
Diabła

Iain Morley
Adowkat Diabła Kup książkę Kup audiobook

Na końcu
świata

Wawrzyniec Siedlecki
Na końcu świata Kup książkę

Na końcu świata
czyli Afryka dzika

Wawrzyniec Siedlecki
Na końcu świata czyli Afryka dzika Kup książkę Kup audiobook

Przygody
Belli

Lillienne Golc
Przygody Belli Kup książkę

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież