Mazurskie miasta pod żaglami w majówkę oficjalnie rozpoczną sezon. Jako pierwsze Mikołajki – 28 kwietnia, a trzy dni później Giżycko zapraszają na tradycyjne już ceremonie otwarcia sezonu na mazurskich jeziorach.

Fot. Archiwum Mazuria
Fot. Archiwum Mazuria

W sobotę 28 kwietnia w Wiosce Żeglarskiej w Mikołajkach o godz. 17:00 pojawią się samorządowcy i żaglarze, chcący rozpocząć tegoroczny sezon żeglarski. To jedno z najważniejszych wydarzeń wodnych na Szlaku Wielkich Jezior. Jednocześnie jest to otwarcie cyklu imprez regatowych Grand Prix Mikołajek o puchar Burmistrza Mikołajek, które organizowane są od 12 lat. Impreza ma charakter otwarty, mogą wziąć w niej udział profesjonaliści i amatorzy.

Na wielkie otwarcie sezonu zaprasza także Giżycko. We wtorek 1 maja o godz. 11:00 w okolicach Mostu Obrotowego przy Kanale Giżyckim (Łuczańskim) wydarzenie rozpocznie Parada Jednostek Pływających połączoną z konkursem na najładniej udekorowaną jednostkę. Wydarzeniu towarzyszyć będą pokazy flyboard, pokaz tańca latino na Moście Obrotowym, a także jarmark z regionalnymi kulinariami i rękodziełem. Głównym punktem programu są koncerty. Wystąpią zespół szantowo-folkowy OKAW-SZTORM oraz fenomen polskiej sceny muzycznej Tymon Tymański w projekcie Tymon Tymański gra The Beatles.

Źródło: UM Mikołajki, UM Giżycko, oprac. red.

Książki i projekty edukacyjne

podnoszące kompetencje procesowe

Adwokat
Diabła

Iain Morley
Adowkat Diabła Kup książkę Kup audiobook

Na końcu
świata

Wawrzyniec Siedlecki
Na końcu świata Kup książkę

Na końcu świata
czyli Afryka dzika

Wawrzyniec Siedlecki
Na końcu świata czyli Afryka dzika Kup książkę Kup audiobook

Przygody
Belli

Lillienne Golc
Przygody Belli Kup książkę

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież