W sezonie turystycznym na Warmii, Mazurach i Powiślu niezapomniane przeżycia zapewnią każdemu rejsy statkami wycieczkowymi. Regularnie kursują one m.in. po Wielkich Jeziorach Mazurskich, Kanale Elbląskim i połączonych z nim jeziorach, a także po Zalewie Wiślanym.

Fot. źródło: Żegluga Mazurska
Fot. źródło: Żegluga Mazurska

Największy ruch panuje na Wielkich Jeziorach, gdzie na licznych trasach codzienne rejsy organizuje Żegluga Mazurska. Jej statki wypływają z przystani w: Giżycku (do Węgorzewa, Mikołajek, Rydzewa, Szymonki, Sztynortu, Rucianego-Nidy), Mikołajkach (do Giżycka, Rynu, Rucianego-Nidy, Rydzewa, Kamienia, Szymonki), Węgorzewie (do Giżycka, na wyspę Upałty), Rucianem-Nidzie (do Giżycka, Mikołajek, Kamienia), Rydzewie (do Giżycka, Mikołajek). Można też korzystać z okrężnych rejsów spacerowych z tych przystani po wybranych jeziorach (Śniardwy, Mamry, Niegocin, Kisajno, Dobskie, Nidzkie).
Statki Żeglugi Pasażerskiej Mikołajki regularnie pływają pomiędzy Mikołajkami, Rucianem-Nidą i hotelem Robert’s Port w Starych Sadach. Z Rucianego-Nidy po jeziorach Nidzkim i Bełdany oraz do Mikołajek kursują statki portu U Faryja. Rejsy z Ekomariny w Giżycku po jeziorze Niegocin oraz szlakiem jeziora Kisajno oferuje Bosman. Z Giżycka na wybrane trasy wyruszają również statki Konstatynowicza. Przeżycie niezwykłej przygody zapewni rejs żaglowcem „Chopin”.

Po Kanale Elbląskim i połączonych z nim jeziorach pływają statki Żeglugi Ostródzko-Elbląskiej (w maju, czerwcu, wrześniu i do połowy października – w dni wolne od pracy, w lipcu i sierpniu codziennie). Armator proponuje rejsy na trasach (w obie strony) pomiędzy Elblągiem i Buczyńcem, Ostródą i Miłomłynem oraz Ostródą i Starymi Jabłonkami (organizuje też transport autokarem pomiędzy początkiem i końcem trasy). W ofercie ma też rejsy spacerowe: z Elbląga (jezioro Druzno, rzeka Elbląg), Ostródy (jeziora Drwęckie i Pauzeńskie) i Iławy (jezioro Jeziorak). Po Jezioraku pływa także statek „Ilavia”.
Statek "Elwinga" kursuje po Zalewie Wiślanym pomiędzy Krynicą Morską, Tolkmickiem i Fromborkiem (w maju i czerwcu na zamówienie, w lipcu i sierpniu według rozkładu, można się wybrać również na trasy Elbląg-Gdańsk i Gdańsk-Elbląg). Pomiędzy Tolkmickiem a Krynicą Morską pływa też Tramwaj Wodny (rejsy są skomunikowane z połączeniami autokarowymi pomiędzy Tolkmickiem i Fromborkiem). Bezpośrednio do Fromborka (i z powrotem) można też dopłynąć z Krynicy Morskiej statkiem Żeglugi Gdańskiej. Z rejsów spacerowych można korzystać także m.in. na jeziorach: Roś w Piszu („Smętek”), Ukiel w Olsztynie (WarmiaBus) i Domowym Dużym w Szczytnie (Miejski Ośrodek Sportu).

Źródło: warmia.mazury.pl

Książki i projekty edukacyjne

podnoszące kompetencje procesowe

Adwokat
Diabła

Iain Morley
Adowkat Diabła Kup książkę Kup audiobook

Na końcu
świata

Wawrzyniec Siedlecki
Na końcu świata Kup książkę

Na końcu świata
czyli Afryka dzika

Wawrzyniec Siedlecki
Na końcu świata czyli Afryka dzika Kup książkę Kup audiobook

Przygody
Belli

Lillienne Golc
Przygody Belli Kup książkę

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież