Dość nietypowo zapowiada się atrakcja przygotowana przez Muzeum Bitwy pod Grunwaldem. Mianowicie, w najbliższą sobotę 12 maja o godzinie 18:00 w muzealnych murach odbędzie się niezwykła noc.

Fot. źródło: warmia.mazury.pl
Fot. źródło: warmia.mazury.pl

Impreza wystartuje o godz. 18.00. Każdy będzie mógł bezpłatnie wejść z przewodnikiem do Muzeum Bitwy pod Grunwaldem i obejrzeć prezentowaną w nim wystawę stałą, która ukazuje historię regionu, wygląd średniowiecznego pola bitwy i zwycięstwo polskiego oręża pod Grunwaldem.

O godz. 19.00 zostanie otwarta nowa wystawa czasowa pt. „Zbroja polska przez stulecia. Jeździec i koń – europejskie uzbrojenie XVI-XVII w. z pracowni Siergieja Nurmatova”. Zaplanowano również rycerskie i plebejskie gry, zabawy oraz inne atrakcje, dzięki którym goście imprezy będą mogli mocniej poczuć klimat średniowiecza. Temu też będzie służyły kolejne punkty programu: przemarsz z pochodniami z muzeum na plac turniejowy o godz. 21.00 i Gala Profesjonalnych Walk Rycerskich Północ vs Południe, którą zaplanowano na 21.30. Turniejowe zmagania bez wątpienia poruszą niejedno serce. Na zakończenie emocjonującego wieczoru przewidziano fireshow, czyli pokaz tańca z ogniem (godz. 22.30) i ognisko dla wszystkich uczestniczących w imprezie (godz. 23.00).

Źródło: warmia.mazury.pl