Sportowych emocji nie zabraknie w stolicy Warmii i Mazur pod koniec maja. Po ośmiu latach przerwy do naszego kraju wraca Puchar Europy w Triathlonie. Sercem zmagań najlepszych triathlonistów będzie Centrum Rekreacyjno-Sportowe Ukiel w Olsztynie.

Fot. źródło: triathlonseries.pl
Fot. źródło: triathlonseries.pl

W ostatni weekend maja zawodnicy i fani triathlonu w stolicy Warmii i Mazur będą mieli okazję śledzić rywalizację najlepszych europejskich zawodników. Gospodarz tego wydarzenia czyli miasto Olsztyn, został wybrany przez Europejską Unię Triathlonu spośród dziesiątek innych zgłoszeń.

„Jesteśmy ogromnie zadowoleni z tej informacji i szczęśliwi, że po wielu latach przerwy Puchar Europy w Triathlonie ponownie odbędzie się w Polsce i to właśnie w Olsztynie. Jest to niewątpliwie pierwszy krok do powrotu wielkich i prestiżowych imprez triathlonowych do naszego kraju. Dzięki temu stwarzamy polskim zawodnikom możliwości ścigania się w zawodach o najwyższej randze i do rywalizacji z najlepszymi! Dodatkowo organizacja takich właśnie imprez pokazuje jak widowiskową dyscypliną jest triathlon. Olsztyn jest doskonałym miejsce do organizacji tak wspaniałego wydarzenia jakim jest Puchar Europy” – powiedział Filip Szołowski, organizator zawodów.

Puchar Europy w triathlonie rozegrany zostanie na dystansie sprinterskim, na którym pojawi się w sumie 124 zawodników z 4 różnych kontynentów, którzy będą reprezentować barwy aż 31 krajów. Większość z nich pochodzi z Europy, jednak wśród nich są również reprezentanci tak odległych państw, jak: Australia, Nowa Zelandia, Izrael czy Meksyk. Lista startowa mężczyzn jest całkowicie wypełniona i znajduje się na niej 70 triathlonistów, w tym 6 Polaków. W Olsztynie rywalizować będą również kobiety, a w gronie 51 zawodniczek znalazło się aż 15 reprezentantek naszego kraju. Z taką obsadą podczas olsztyńskiej imprezy należy się spodziewać zaciętej, sportowej rywalizacji na najwyższym poziomie.

Źródło: http://triathlonseries.pl

Książki i projekty edukacyjne

podnoszące kompetencje procesowe

Adwokat
Diabła

Iain Morley
Adowkat Diabła Kup książkę Kup audiobook

Na końcu
świata

Wawrzyniec Siedlecki
Na końcu świata Kup książkę

Na końcu świata
czyli Afryka dzika

Wawrzyniec Siedlecki
Na końcu świata czyli Afryka dzika Kup książkę Kup audiobook

Przygody
Belli

Lillienne Golc
Przygody Belli Kup książkę

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież