W wakacyjny weekend 28-29 lipca na terenie ruin zamku krzyżackiego w Ełku odbędzie się pierwsza edycja #BĘDZIECZYTANE EŁK FESTIWAL – nowego festiwalu promującego literaturę i czytelnictwo. Wśród atrakcji m.in.: spotkania z wybitnymi autorami, koncerty najlepszych polskich artystów, targowisko książek i kino festiwalowe.

Fot. źróło: http://booklips.pl/
Fot. źróło: http://booklips.pl/

Tematem przewodnim festiwalu jest literatura – w wydarzeniu wezmą udział znani, cenieni i lubiani pisarze, m.in.: Jakub Żulczyk, Adam Wajrak, Marcin Meller, Katarzyna Puzyńska i Krzysztof Środa. Organizatorzy zadbali również o tych, który lubią dobrą polską muzykę. Wieczorami będzie można usłyszeć koncerty takich artystów jak: Andrzej Stasiuk & Haydamaky oraz Arek Jakubik.

Wyjątkowe atrakcje czekają też na najmłodszych festiwalowiczów. W specjalnej strefie „Książka dla dzieci” będą mogli spędzić czas na spotkaniach, warsztatach i zabawach. Gościem specjalnym będzie m.in. Adam Wajrak, który odpowie na wszystkie nurtujące dzieci pytania dotyczące przyrody i świata zwierząt. Dodatkowo na terenie festiwalu, po licznych spotkaniach literackich i po wieczornych koncertach, miłośnicy filmów o tematyce literackiej, będą mogli pójść do kina festiwalowego „Perła”. Na ekranie wyświetlane będą m.in. „Porwanie Michela Houellebecqa” czy „Wielkie nadzieje”.
Poza strefą festiwalu, na promenadzie w Ełku, odbędzie się targowisko książek (wstęp wolny). Będzie czynne w sobotę i niedzielę, 28 i 29 lipca, w godzinach 10:00-16:00.

Cena biletów w przedsprzedaży to 35 zł (45 zł w dniu imprezy), a karnetów w przedsprzedaży – 59 zł (69 zł w dniu imprezy). Dzieci do 12. roku i seniorzy powyżej 65. roku wejdą na festiwal za darmo. Więcej informacji znajdziecie na stronie: Bedzieczytane.pl. Organizatorem festiwalu jest Agora, a współorganizatorami Miasto Ełk oraz Ełckie Centrum Kultury.

Źródło: booklips.pl