W wakacyjny weekend 28-29 lipca na terenie ruin zamku krzyżackiego w Ełku odbędzie się pierwsza edycja #BĘDZIECZYTANE EŁK FESTIWAL – nowego festiwalu promującego literaturę i czytelnictwo. Wśród atrakcji m.in.: spotkania z wybitnymi autorami, koncerty najlepszych polskich artystów, targowisko książek i kino festiwalowe.

Fot. źróło: http://booklips.pl/
Fot. źróło: http://booklips.pl/

Tematem przewodnim festiwalu jest literatura – w wydarzeniu wezmą udział znani, cenieni i lubiani pisarze, m.in.: Jakub Żulczyk, Adam Wajrak, Marcin Meller, Katarzyna Puzyńska i Krzysztof Środa. Organizatorzy zadbali również o tych, który lubią dobrą polską muzykę. Wieczorami będzie można usłyszeć koncerty takich artystów jak: Andrzej Stasiuk & Haydamaky oraz Arek Jakubik.

Wyjątkowe atrakcje czekają też na najmłodszych festiwalowiczów. W specjalnej strefie „Książka dla dzieci” będą mogli spędzić czas na spotkaniach, warsztatach i zabawach. Gościem specjalnym będzie m.in. Adam Wajrak, który odpowie na wszystkie nurtujące dzieci pytania dotyczące przyrody i świata zwierząt. Dodatkowo na terenie festiwalu, po licznych spotkaniach literackich i po wieczornych koncertach, miłośnicy filmów o tematyce literackiej, będą mogli pójść do kina festiwalowego „Perła”. Na ekranie wyświetlane będą m.in. „Porwanie Michela Houellebecqa” czy „Wielkie nadzieje”.
Poza strefą festiwalu, na promenadzie w Ełku, odbędzie się targowisko książek (wstęp wolny). Będzie czynne w sobotę i niedzielę, 28 i 29 lipca, w godzinach 10:00-16:00.

Cena biletów w przedsprzedaży to 35 zł (45 zł w dniu imprezy), a karnetów w przedsprzedaży – 59 zł (69 zł w dniu imprezy). Dzieci do 12. roku i seniorzy powyżej 65. roku wejdą na festiwal za darmo. Więcej informacji znajdziecie na stronie: Bedzieczytane.pl. Organizatorem festiwalu jest Agora, a współorganizatorami Miasto Ełk oraz Ełckie Centrum Kultury.

Źródło: booklips.pl

Książki i projekty edukacyjne

podnoszące kompetencje procesowe

Adwokat
Diabła

Iain Morley
Adowkat Diabła Kup książkę Kup audiobook

Na końcu
świata

Wawrzyniec Siedlecki
Na końcu świata Kup książkę

Na końcu świata
czyli Afryka dzika

Wawrzyniec Siedlecki
Na końcu świata czyli Afryka dzika Kup książkę Kup audiobook

Przygody
Belli

Lillienne Golc
Przygody Belli Kup książkę

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież