Burgery ze stuprocentowej wołowiny czy w japońskim makaronie ramen, meksykańskie burito, wegańskie falafele, amerykańskie pączki i tajskie lody i wiele więcej potraw pojawi się w najbliższą sobotę i niedzielę na Placu Unii Europejskiej w Mrągowie. Zapraszamy na pierwszą mrągowską edycję Festiwalu Smaków.

Fot. Festiwal Smaków Food Trucków
Fot. Festiwal Smaków Food Trucków

Ich tradycja narodziła się w Stanach Zjednoczonych. Obecnie znani są na całym świecie. Food trucki, bo o nich mowa to nic innego jak mobline restauracje, w których potrawy przygotowywane są zgodnie z ideą slow food. O tym, że można spróbować kuchni świata i dobrze zjeść wiedzą wszyscy, którzy choć raz odwiedzili Festiwal Smaków Food Trucków.

Do tej pory festiwale Food Trucków gościły w wielu innych miastach regionu, ale próżno było szukać w mieście nad jeziorem Czos. To się właśnie zmienia. Festiwal Smaków Food Trucków zawita do malowniczego Mrągowa. Mobilne restauracje zaparkują na Placu Unii Europejskiej już 30 czerwca, by od godziny 12:00 do 21:00 serwować mieszkańcom slow food. To nie będzie jedyny dzień, w którym będzie można posmakować kuchni z różnych regionów świata. Food trucki będą otwarte także w niedzielę 1 lipca w godzinach od 12:00 do 21:00. Organizatorzy zaprosili blisko 20 food trucków z daniami inspirowanymi kuchnią i kulturą wielu krajów świata.

Poza masą pyszności na mieszkańców Mrągowa czekać będzie mnóstwo dodatkowych atrakcji takich jak gra terenowa dla dzieci i dorosłych, strefa relaksu z muzyczką i leżaczkami, strefa dla dzieci, konkurs jedzenia na czas i głosowanie na najsmaczniejszego food trucka festiwalu.

Informacje na temat Festiwalu Smaków Food Trucków można na bieżąco śledzić na fanpage’u.

Książki i projekty edukacyjne

podnoszące kompetencje procesowe

Adwokat
Diabła

Iain Morley
Adowkat Diabła Kup książkę Kup audiobook

Na końcu
świata

Wawrzyniec Siedlecki
Na końcu świata Kup książkę

Na końcu świata
czyli Afryka dzika

Wawrzyniec Siedlecki
Na końcu świata czyli Afryka dzika Kup książkę Kup audiobook

Przygody
Belli

Lillienne Golc
Przygody Belli Kup książkę

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież