To będzie trzecia edycja operowej uczty nad jeziorem Czos w Mrągowie. 21 lipca w amfiteatrze ponownie zagoszczą muzycy w ramach Mazurskiego Festiwalu Operowego Belcanto.

Fot. Piotr Piercewicz
Fot. Piotr Piercewicz

Mazurski Festiwal Operowy Belcanto zainauguruje już 15 lipca „Księżniczka Czardasza” Imre Kalmana w reżyserii Michała Lenarcińskiego. Jest to niewątpliwie jedna z najpopularniejszych i najczęściej wystawianych na światowych scenach operetek w historii. Tym razem zawita do Mrągowa i zostanie zaprezentowana na Molo w przepięknej scenerii jeziora Czos. To wydarzenie już 15 lipca o godzinie 19:15.

Wystąpią:
Sylvia Varescu – Katarzyna Zając – Caban
Edwin – Dawid Kwieciński
Boni – Łukasz Ratajczak
Stasi – Ewa Spanowska
Feri – Konrad Derlatka
Chór Bel Canto z Olsztyna
Orkiestra symfoniczna Fundacji AVANGART pod dyrekcją Marty Kosielskiej


Natomiast gala finałowa III. Mazurskiego Festiwalu Operowego BELCANTO odbędzie się w amfiteatrze nad jeziorem Czos w Mrągowie tydzień później, czyli 21 lipca o godz. 20:00.

Pomysł Festiwalu powstał w 2016 r. z myślą o umożliwieniu zarówno mieszkańcom jak i licznie przebywającym w naszym mieście turystom obcowania ze światem opery na najwyższym poziomie, a jego inicjatorem jest Fundacja  na Rzecz Kultury i Sztuki AVANGART we współpracy z Miastem Mrągowo oraz Centrum Kultury i Turystyki. Poprzednie edycje festiwalu pokazały, że muzyka operowa to nie tylko sztuka dla koneserów w smokingach.

Festiwal to wspaniałe wydarzenie muzyczne na najwyższym światowym poziomie artystycznym w przepięknej scenerii mrągowskiego amfiteatru położonego nad malowniczym jeziorem Czos. W trakcie gali rozbrzmiewać będą najbardziej znane szlagiery opery, operetki, musicalu, filmu oraz muzyki pop w opracowaniu na orkiestrę symfoniczną.

Podczas uroczystej gali finałowej wystąpią: Katarzyna Zając – Caban (Polska), Elena Bakanova (Rosja), Claudio Rocchi – wybitny tenor, uczeń Luciano Pavarottiego (Włochy), Mamuka Lomidze (Gruzja), Piotr Wołosz (Polska) i wielu innych. Akompaniować będzie orkiestra symfoniczna Fundacji AVANGART pod dyrekcją Raffaele Mascolo (Włochy).

Ceny biletów: 90, 50, 30 zł (I,II,III strefa) do nabycia w recepcji Centrum Kultury i Turystyki, ul. Warszawska 26, tel. 89 743 34 66, 743 34 73 oraz online przez system eBilet.pl, biletyna.pl.

Karta MRTP (Mrągowskiej Rodziny Trzy Plus) oraz MKS (Mrągowska Karta Seniora) – 20 % upustu, bilety grupowe (powyżej 30 osób, dot. I i II strefy) – 10 % upustu.

 

Słowa kluczowe:
Mrągowo Belcanto festiwal operowy 

Książki i projekty edukacyjne

podnoszące kompetencje procesowe

Adwokat
Diabła

Iain Morley
Adowkat Diabła Kup książkę Kup audiobook

Na końcu
świata

Wawrzyniec Siedlecki
Na końcu świata Kup książkę

Na końcu świata
czyli Afryka dzika

Wawrzyniec Siedlecki
Na końcu świata czyli Afryka dzika Kup książkę Kup audiobook

Przygody
Belli

Lillienne Golc
Przygody Belli Kup książkę