To będzie trzecia edycja operowej uczty nad jeziorem Czos w Mrągowie. 21 lipca w amfiteatrze ponownie zagoszczą muzycy w ramach Mazurskiego Festiwalu Operowego Belcanto.

Fot. Piotr Piercewicz
Fot. Piotr Piercewicz

Mazurski Festiwal Operowy Belcanto zainauguruje już 15 lipca „Księżniczka Czardasza” Imre Kalmana w reżyserii Michała Lenarcińskiego. Jest to niewątpliwie jedna z najpopularniejszych i najczęściej wystawianych na światowych scenach operetek w historii. Tym razem zawita do Mrągowa i zostanie zaprezentowana na Molo w przepięknej scenerii jeziora Czos. To wydarzenie już 15 lipca o godzinie 19:15.

Wystąpią:
Sylvia Varescu – Katarzyna Zając – Caban
Edwin – Dawid Kwieciński
Boni – Łukasz Ratajczak
Stasi – Ewa Spanowska
Feri – Konrad Derlatka
Chór Bel Canto z Olsztyna
Orkiestra symfoniczna Fundacji AVANGART pod dyrekcją Marty Kosielskiej


Natomiast gala finałowa III. Mazurskiego Festiwalu Operowego BELCANTO odbędzie się w amfiteatrze nad jeziorem Czos w Mrągowie tydzień później, czyli 21 lipca o godz. 20:00.

Pomysł Festiwalu powstał w 2016 r. z myślą o umożliwieniu zarówno mieszkańcom jak i licznie przebywającym w naszym mieście turystom obcowania ze światem opery na najwyższym poziomie, a jego inicjatorem jest Fundacja  na Rzecz Kultury i Sztuki AVANGART we współpracy z Miastem Mrągowo oraz Centrum Kultury i Turystyki. Poprzednie edycje festiwalu pokazały, że muzyka operowa to nie tylko sztuka dla koneserów w smokingach.

Festiwal to wspaniałe wydarzenie muzyczne na najwyższym światowym poziomie artystycznym w przepięknej scenerii mrągowskiego amfiteatru położonego nad malowniczym jeziorem Czos. W trakcie gali rozbrzmiewać będą najbardziej znane szlagiery opery, operetki, musicalu, filmu oraz muzyki pop w opracowaniu na orkiestrę symfoniczną.

Podczas uroczystej gali finałowej wystąpią: Katarzyna Zając – Caban (Polska), Elena Bakanova (Rosja), Claudio Rocchi – wybitny tenor, uczeń Luciano Pavarottiego (Włochy), Mamuka Lomidze (Gruzja), Piotr Wołosz (Polska) i wielu innych. Akompaniować będzie orkiestra symfoniczna Fundacji AVANGART pod dyrekcją Raffaele Mascolo (Włochy).

Ceny biletów: 90, 50, 30 zł (I,II,III strefa) do nabycia w recepcji Centrum Kultury i Turystyki, ul. Warszawska 26, tel. 89 743 34 66, 743 34 73 oraz online przez system eBilet.pl, biletyna.pl.

Karta MRTP (Mrągowskiej Rodziny Trzy Plus) oraz MKS (Mrągowska Karta Seniora) – 20 % upustu, bilety grupowe (powyżej 30 osób, dot. I i II strefy) – 10 % upustu.

 

Słowa kluczowe:
Mrągowo Belcanto festiwal operowy