Państwowa Inspekcja Sanitarna uruchomiła serwis, w którym publikuje aktualne informacje dotyczące stanu polskich kąpielisk. To świetna informacja dla turystów, którzy szukają bezpiecznych kąpielisk w regionie, w którym planują wypoczynek.

Fot. wikipedia.pl
Fot. wikipedia.pl

Oficjalny sezon kąpielowy w Polsce trwa od 1 czerwca do 30 września. Dla danego kąpieliska może się jednak rozpocząć w różnym czasie. Aby być na bieżąco, warto sprawdzać aktualną mapę kąpielisk. Specjalnie po to stworzony został portal informacyjny poświęcony kąpieliskom w Polsce.

Po wybraniu kąpieliska na mapie Polski, wyświetla się komunikat dotyczący trwania sezonu kąpielowego dla danego kąpieliska. W przypadku już aktywnych kąpielisk, których sezon kąpielowy już się rozpoczął będzie możliwy odczyt pełnej wersji raportu zawierającego m.in. dane o: jakości wody, infrastrukturze kąpieliska oraz kwestiach organizacyjnych związanych z funkcjonowanie kąpielisk.

W przypadku kąpieliska jeszcze nieaktywnego pojawi się informacja dotycząca rozpoczęcia i zakończenia sezonu kąpielowego, a szczegółowy raport pojawi się po jego otwarciu.

Lista zawiera też nazwę stacji sanitarno-epidemiologicznej nadzorującej miejsce, nazwę i kontakt do organizatora. Dane w sezonie aktualizowane są na bieżąco.

Przejdź do serwisu kąpieliskowego - kliknij.

Słowa kluczowe:
Mazury kąpieliska plaża 

Książki i projekty edukacyjne

podnoszące kompetencje procesowe

Adwokat
Diabła

Iain Morley
Adowkat Diabła Kup książkę Kup audiobook

Na końcu
świata

Wawrzyniec Siedlecki
Na końcu świata Kup książkę

Na końcu świata
czyli Afryka dzika

Wawrzyniec Siedlecki
Na końcu świata czyli Afryka dzika Kup książkę Kup audiobook

Przygody
Belli

Lillienne Golc
Przygody Belli Kup książkę