Państwowa Inspekcja Sanitarna uruchomiła serwis, w którym publikuje aktualne informacje dotyczące stanu polskich kąpielisk. To świetna informacja dla turystów, którzy szukają bezpiecznych kąpielisk w regionie, w którym planują wypoczynek.

Fot. wikipedia.pl
Fot. wikipedia.pl

Oficjalny sezon kąpielowy w Polsce trwa od 1 czerwca do 30 września. Dla danego kąpieliska może się jednak rozpocząć w różnym czasie. Aby być na bieżąco, warto sprawdzać aktualną mapę kąpielisk. Specjalnie po to stworzony został portal informacyjny poświęcony kąpieliskom w Polsce.

Po wybraniu kąpieliska na mapie Polski, wyświetla się komunikat dotyczący trwania sezonu kąpielowego dla danego kąpieliska. W przypadku już aktywnych kąpielisk, których sezon kąpielowy już się rozpoczął będzie możliwy odczyt pełnej wersji raportu zawierającego m.in. dane o: jakości wody, infrastrukturze kąpieliska oraz kwestiach organizacyjnych związanych z funkcjonowanie kąpielisk.

W przypadku kąpieliska jeszcze nieaktywnego pojawi się informacja dotycząca rozpoczęcia i zakończenia sezonu kąpielowego, a szczegółowy raport pojawi się po jego otwarciu.

Lista zawiera też nazwę stacji sanitarno-epidemiologicznej nadzorującej miejsce, nazwę i kontakt do organizatora. Dane w sezonie aktualizowane są na bieżąco.

Przejdź do serwisu kąpieliskowego - kliknij.

Słowa kluczowe:
Mazury kąpieliska plaża