W najbliższy weekend po raz pierwszy w historii nasz region stanie się areną zmagań pretendentów do tytułu Mistrza Polski. Do rywalizacji na Górze Czterech Wiatrów mają przystąpić m.in. Maja Włoszczowska, Marek Konwa, Bogdan Czarnota czy pochodzący z Mrągowa Patryk Piasecki.

Fot. Mateusz Klimek
Fot. Mateusz Klimek

Miejscem zmagań najlepszych kolarzy w kraju będzie mrągowska Góra Czterech Wiatrów, która przez ostatnie dni zmienia się nie do poznania. Organizatorzy szykują fantastyczną trasę, i to nie tyko pod względem technicznym, ale także wzrokowym. Góra Czterech Wiatrów zapewni zawodnikom i kibicom widoki na całe miasto i przepiękne jezioro Czos.

– Trasa jest już w 100% gotowa, jestem pewien, że będzie ona nie lada wyzwaniem dla zawodników. Od strony wydolnościowej na jednej rundzie o długości 4,6 km przewyższenia wahają się w okolicy 200 metrów. Przygotowaliśmy jedenaście sztucznych przeszkód, takich jak rock garden, pomost i dropy. Dodatkowo, trasa sama w sobie jest techniczna, prowadzi po zboczach G4W i charakteryzuje się sztywnymi, krótkimi podjazdami i szybkimi, niebezpiecznymi zjazdami oraz ciasnymi nawrotami – mówi Arkadiusz Cała, prezes Stowarzyszenia Luz Grupa.

Na liście startowej znajdziemy już ponad 100 nazwisk, a wśród nich te, które zna każdy kibic kolarstwa, a wśród nich obecny mistrz Polski seniorów w kategorii XC – Marek Konwa. Na starcie zobaczymy także Bartłomieja Wawak – mistrza z 2016 roku i kilkukrotnego wicemistrza, Piotra Brzóskę, który bronić będzie tytułu wicemistrza Polski, Bogdana Czarnotę, czy mrągowianina Patryka Piaseckiego, który z sukcesami na koncie żeglarza, z łódki przesiadł się na rower. Tytułu bronić będzie także Maja Włoszczowska, która niedawno wygrała wyścig Pucharu Świata we włoskim Val di Sole.

– W Mrągowie też są trasy, na których można się mocno zmęczyć, zapowiada się świetne widowisko, więc przyjeżdżajcie kibicować, ścigać się w amatorskich zawodach, zabierzcie ze sobą swoje pociechy, one także będą mogły powalczyć w wyścigach towarzyszących. Szykujcie się na kolarski weekend właśnie na Mazurach – zaprasza Maja Włoszczowska.

Mistrzostwa Polski w kolarstwie górskim to przede wszystkim wyścigi o tytuł i koszulkę Mistrza Polski. Pierwsze koszulki rozdane zostaną już w piątek podczas wyścigu o tytuł Mistrza Polski Sztafet ( XCR ). Do rywalizacji staną najlepsze kluby kolarskie w Polsce. W niedzielę natomiast wyścigi elity. Miasteczko sportowe mistrzostw mieścić się będzie na G4W.

Organizatorzy przygotowują dużo atrakcji. Odbędą się imprezy towarzyszące m.in. wyścigi skierowane do amatorów w ramach cyklu Milko Mazury MTB oraz wyścigi Strider dla najmłodszych. Powstanie rozbudowana strefa kibica ,w której znajdą się m.in. testy rowerowe, wystawcy z branży rowerowej, stoisko promocyjne Rowerowe Mazury, strefa relaksu i darmowy poczęstunek od JBB.

Gratką dla kibiców będzie na pewno spotkanie z Mają Włoszczowską podczas sobotniej promocji jej najnowszej książki "Rowerem na szczyt". Będzie to niepowtarzalna okazja na wspólne zdjęcie, autograf i zakup książki z indywidualną dedykacją.

Mistrzostwa Polski w kolarstwie górskim startują w piątek 20 lipca i potrwają trzy dni. Krajowy czempionat na Górze Czterech Wiatrów odbędzie się w dyscyplinie croos -country. Fani kolarstwa zjeżdżajcie do Mrągowa, sportowych emocji nie zabraknie.

Program wydarzenia i wszelkie potrzebne informacje znajdziecie na facebookowym profilu i na stronie internetowej mistrzostw.

 

Książki i projekty edukacyjne

podnoszące kompetencje procesowe

Adwokat
Diabła

Iain Morley
Adowkat Diabła Kup książkę Kup audiobook

Na końcu
świata

Wawrzyniec Siedlecki
Na końcu świata Kup książkę

Na końcu świata
czyli Afryka dzika

Wawrzyniec Siedlecki
Na końcu świata czyli Afryka dzika Kup książkę Kup audiobook

Przygody
Belli

Lillienne Golc
Przygody Belli Kup książkę

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze  

+1 # Gosc 2018-07-21 10:46
Wlasnie byl LPR,pewnie kogos zabierali
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
0 # qwerty 2018-07-18 21:56
Pojechaliście do Włoch, a w tym czasie ktoś Was zahaczył i znowu serwer zawirusowany :lol:
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować