Dziś startuje trzydniowe święto hip-hopu w Giżycku. Do niedzieli na scenie ustawionej w Twierdzy Boyen będziemy mogli usłyszeć Quebonafide czy Bedos! Oprócz koncertów głównych tysiące fanów będzie świadkami freestyle’owych pojedynków oraz rozdania Złotych Felg!

Fot. Mazury Hip Hop Festiwal
Fot. Mazury Hip Hop Festiwal

Mazurski Hip Hop Festiwal to najstarsza w kraju plenerowa impreza hip-hopowa - swoją aktywność zapoczątkował już w 2002 roku i od tej pory każdego roku porusza sceną giżyckiej Twiedzy Boyen. Jak będzie w tym roku? Przekonamy się już za kilka godzin, kiedy to na scenę wyjdą O.S.T.R, Quebonafide, W.E.N.A, Dwa Sławy, Kuban, Bedoes.

W piątek 20 lipca wystąpią tacy artyści jak: Kękę, Paluch, Otsochodzi, Sarius, Malik Montana, Young Igi, Polska Wersja.

Ostatni dzień festiwalu, 21 lipca, będzie należał do Tede, Kali, Ten Typ Mes, Donguralesko, Szpaku, PIH. Tego dnia odbędzie się także Bitwa Freestyle. Imprezę poprowadzi Jakub "Muflon" Rużyłło oraz Mateusz "Ematei" Natali, gramofony DJ Abdool. W 2013 roku powstała niezależna nagroda branżowa – Złota Felga. Jej zdobywcami są artyści, którzy szczególnie zasłynęli swoimi umiejętnościami, a wybierani są wspólnie ze słuchaczami i mediami.

Tradycją MHHF stały się koncerty także lokalnych wykonawców, które dają im możliwość zaprezentowania siebie i swojej twórczości, a nawet freestyle’owe starcia na rymy! Do tej pory w Giżycku mieliśmy okazję gościć artystów zarówno z Polski, jak i zza granicy, do których należą m.in: M.O.P. (USA), Zeus, Peja, Grubson, Paktofonika, Słoń, Warszafski Deszcz, Taco Hemingway, Dope D.O.D, Molesta, O.S.T.R., Tede, Sobota, Ten Typ Mes, Sokół i Marysia Starosta, Eldo i wielu, wielu innych!

XVII edycja Mazury Hip Hop Festiwal odbędzie się w dniach 19-21 lipca i zapewne poruszy sceną giżyckiej Twierdzy Boyen. Szczegółów szukajcie na facebookowym profilu wydarzenia.

Aleksandra Szymanowska