Aktor Robert Więckiewicz odwiedzi Giżycko i spotka się z mieszkańcami. Powodem jego odwiedzin jest film pt. „Jak pies z kotem", w którym gra rolę jednego z dwóch braci. Aktora, a także film będzie można zobaczyć 16 sierpnia w sali widowiskowej Giżyckiego Centrum Kultury o godzinie 17.45. Na seans, jak i na spotkanie obowiązuje wstęp wolny. Ze względu na ograniczoną ilość miejsc wydawane będą bezpłatne wejściówki – dostępne w kasie kina.

Robert Więckiewicz zadebiutował w Teatrze Polskim w Poznaniu w podwójnej roli Georga Gibbsa i Wally'ego Webba w "Naszym mieście" Thorntona Wildera w reżyserii Jana Błeszyńskiego. W 1996 roku otrzymał "Różę", nagrodę krytyków poznańskich przyznawaną najlepszym aktorom. Po raz pierwszy pojawił się kinie w 1991 roku w filmie "Ferdydurke" w reżyserii Jerzego Skolimowskiego. W 1993 roku zagrał w "Samowolce" Feliksa Falka. Rok później dostał rolę złodzieja samochodów w filmie Władysława Pasikowskiego "Psy 2. Ostatnia krew". W "Amoku" Natalii Korynckiej-Gruz po raz pierwszy został człowiekiem gangstera. Swoją pierwszą większą rolę Więckiewicz zagrał w "Pół serio" Tomasza Koneckiego i Andrzeja Saramonowicza. Później był "Sezon na Leszcza" i "Noc Świętego Mikołaja".

Film "Jak pies z kotem" to najnowszy film Janusza Kondratiuka, autora niezapomnianych „Dziewczyn do wzięcia”, to słodko-gorzki obraz relacji rodzinnych, dla którego inspiracją jest prawdziwa historia. Pełna ironicznego humoru wizja nieszablonowej rodziny, z jej konfliktami i rywalizacją, niepozbawiona momentów wzruszenia i autentycznej bliskości. Gdy starszy z braci Andrzej, nagle zachoruje, młodszy pomimo różnic i muru nieporozumień jaki przez lata wyrósł między nimi, podejmie się opieki nad potrzebującym pomocy bratem.

Źródło: mojegizycko.pl/ filmweb.pl

Książki i projekty edukacyjne

podnoszące kompetencje procesowe

Adwokat
Diabła

Iain Morley
Adowkat Diabła Kup książkę Kup audiobook

Na końcu
świata

Wawrzyniec Siedlecki
Na końcu świata Kup książkę

Na końcu świata
czyli Afryka dzika

Wawrzyniec Siedlecki
Na końcu świata czyli Afryka dzika Kup książkę Kup audiobook

Przygody
Belli

Lillienne Golc
Przygody Belli Kup książkę